KONST / Litografier
Aktuella artister: Pelle Åberg • Bo Åke Adamsson • Åke Ahlberg • Jordi Arkö • Elis Åslund • Oskar Bergman • Lenny Clarhäll • Peter Dahl • Henri de Toulouse-Lautrec • Ulrica Hydman-Vallien • Bengt Landin • Axel Lilliehöök • Berit Markevärn • Lars Norrman • Olle Nyman • Pierre Olofsson • Lennart Rodhe • Lennart Rosensohn • Inge Schiöler • Ardy Strüwer • Roland Svensson • Sven X-et Erixson
8145 Färglitografi
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
20 maj kl 18:37 -
8139 Färglitografi
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
20 maj kl 20:01 -
8083 Färglitografi
Utrop: 500 kr
20 maj kl 18:35
8136 Färglitografi
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 68/150. Färglitografi. Bladets mått: 54x38 cm, yttermått inklusive ram: 74x58 cm
Utrop: 3.000 kr
20 maj kl 19:25
8291 Färglitografi
Utrop: 500 kr
20 maj kl 18:28 -
8143 Färglitografi
Utrop: 500 kr
20 maj kl 20:45 -
7235 Färglitografi
Utrop: 500 kr
20 maj kl 19:46
8210 Färglitografi
Utrop: 500 kr
20 maj kl 19:02 -
8270 Färglitografi
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
20 maj kl 19:34 -
8264 Färglitografi
Utrop: 2.000 kr
20 maj kl 18:49
7064 Färglitografi
Utrop: 500 kr
20 maj kl 20:56 -
8035 Färglitografi
Utrop: 500 kr
20 maj kl 19:57 -
8036 Färglitografi
Utrop: 500 kr
20 maj kl 20:36
8346 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
20 maj kl 18:46 -
7293 Färglitografi
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
20 maj kl 18:42 -
8266 Färglitografi
Utrop: 2.000 kr
20 maj kl 20:29
8266 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 12/50, daterad 1989. Färglitografi, bildmått: 57x41 cm, yttermått inklusive ram: 85x68 cm
Utrop: 2.000 kr
20 maj kl 20:29
8044 Färglitografi
Utrop: 500 kr
20 maj kl 19:55 -
8053 Färglitografi
Utrop: 800 kr
20 maj kl 20:51 -
8140 Färglitografi
Utrop: 500 kr
20 maj kl 20:57
8272 Färglitografi
Utrop: 500 kr
20 maj kl 20:46 -
8082 Färglitografi
Utrop: 500 kr
20 maj kl 20:36 -
7229 Färglitografi
Utrop: 500 kr
20 maj kl 19:29
8030 Färglitografi
Utrop: 800 kr
20 maj kl 18:08 -
8144 Färglitografi
Utrop: 800 kr
20 maj kl 19:54 -
8136 Färglitografi
Utrop: 3.000 kr
20 maj kl 19:25
7220 Färglitografi
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
20 maj kl 19:14 -
8268 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
20 maj kl 18:54 -
8092 Färglitografi
Utrop: 500 kr
20 maj kl 19:32
8270 Färglitografi
Inge Schiöler (1908-1971), Sverige. Signerad, numrerad 41/360, daterad -69, Skog. Färglitografi, bildmått: 40x34 cm, yttermått inklusive ram: 56x48 cm
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
20 maj kl 19:34
8048 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
20 maj kl 20:25 -
6070 Färglitografi
Utrop: 500 kr
20 maj kl 18:17 -
7219 Färglitografier
Utrop: 500 kr
20 maj kl 19:05
8157 Linoleumsnitt
Utrop: 600 kr
20 maj kl 18:15 -
8217 Litografi
Utrop: 800 kr
20 maj kl 19:51 -
8350 Litografi
Utrop: 800 kr
20 maj kl 19:12
8380 Litografier
Utrop: 500 kr
20 maj kl 20:08 -
8303 Litografier
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
20 maj kl 20:27 -
8348 Serigrafi
Utrop: 600 kr
20 maj kl 18:23
7206 Serigrafi
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 800 kr
20 maj kl 18:39 -
8142 Serigrafi
Utrop: 600 kr
20 maj kl 20:22
- Metropol Tipsar
8136 Färglitografi
Utrop: 3.000 kr
20 maj kl 19:25 -
8266 Färglitografi
Utrop: 2.000 kr
20 maj kl 20:29