KONST / Litografier

Aktuella artister: Helene Billgren â€¢ Franco Costa â€¢ Erland Cullberg â€¢ Claes Folcker â€¢ Stefan W Igelström â€¢ Björn Krestesen â€¢ Bengt Landin â€¢ Roy Lichtenstein â€¢ Leif Nielsen â€¢ Madeleine Pyk â€¢ Lennart Rodhe â€¢ Elis Ryberg â€¢ Philip von Schantz â€¢ Berndt Wennström â€¢ Gösta Werner
  • 5099 Blyerts
    Utrop: 500 kr

    6 maj kl 18:39
  • 5298 Färglitografi
    Utrop: 500 kr

    6 maj kl 20:19
  • 5309 Färglitografi
    Utrop: 500 kr

    6 maj kl 18:36

    2084 Serigrafi

    Utrop: 6.000 kr

    6 maj kl 19:43

  • 6113 Färglitografi
    Utrop: 500 kr

    6 maj kl 20:15
  • 5207 Färglitografi
    Utrop: 500 kr

    6 maj kl 19:44
  • 5211 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    6 maj kl 19:51
  • 2002 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    6 maj kl 20:26
  • 5360 Färglitografi
    Utrop: 700 kr

    6 maj kl 19:46
  • 6074 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr

    6 maj kl 20:32

    2035 Serigrafi

    Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. "Guild Hall, East Hampton", 1974, ej signerad, Silkscreen, reproduktion efter målningen "Landscape", oramat löst blad. Silkscreen. Bladets mått: 81x86,5

    Utrop: 3.000 kr

    6 maj kl 20:01

  • 5314 Grafiska blad
    8 st, diverse. Signerade, oramade lösa blad
    Utrop: 500 kr

    6 maj kl 18:52
  • 6038 Grafiska blad ..
    Utrop: 600 kr

    6 maj kl 18:58
  • 2076 Grafiskt blad
    Utrop: 500 kr

    6 maj kl 20:02

    2036 Färglitografi

    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Druvor i skål. Signerad, färglitografi, numrerad 125/150, daterad -89, bladets mått: 84x60 cm, yttermått inklusive ram: 87x64 cm

    Utrop: 2.000 kr

    6 maj kl 19:48

  • 2074 Grafiskt blad
    Utrop: 500 kr

    6 maj kl 19:45
  • 6017 Litografi
    Utrop: 1.500 kr

    6 maj kl 20:32
  • 2095 Litografi
    Utrop: 700 kr

    6 maj kl 19:34
  • 2084 Serigrafi
    Utrop: 6.000 kr

    6 maj kl 19:43
  • 2035 Serigrafi
    Utrop: 3.000 kr

    6 maj kl 20:01
  • Metropol Tipsar
  • 2035 Serigrafi
    Utrop: 3.000 kr

    6 maj kl 20:01
  • 2036 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr

    6 maj kl 19:48
  • 2084 Serigrafi
    Utrop: 6.000 kr

    6 maj kl 19:43