KONST / Litografier
Aktuella artister: Helene Billgren • Franco Costa • Erland Cullberg • Claes Folcker • Stefan W Igelström • Björn Krestesen • Bengt Landin • Roy Lichtenstein • Leif Nielsen • Madeleine Pyk • Lennart Rodhe • Elis Ryberg • Philip von Schantz • Berndt Wennström • Gösta Werner
5099 Blyerts
Utrop: 500 kr
6 maj kl 18:39 -
5298 Färglitografi
Utrop: 500 kr
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Utrop: 500 kr
6 maj kl 18:36
2084 Serigrafi
Utrop: 6.000 kr
6 maj kl 19:43
5307 Färglitografi
Utrop: 500 kr
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Utrop: 500 kr
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Utrop: 500 kr
6 maj kl 20:54
6113 Färglitografi
Utrop: 500 kr
6 maj kl 20:15 -
5207 Färglitografi
Utrop: 500 kr
6 maj kl 19:44 -
5211 Färglitografi
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
6 maj kl 19:51
2002 Färglitografi
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
6 maj kl 20:26 -
5360 Färglitografi
Utrop: 700 kr
6 maj kl 19:46 -
6074 Färglitografi
Utrop: 1.500 kr
6 maj kl 20:32
5130 Färglitografi
Utrop: 700 kr
6 maj kl 18:21 -
2073 Färglitografi
Utrop: 500 kr
6 maj kl 19:40 -
5077 Färglitografi
Utrop: 500 kr
6 maj kl 18:32
2035 Serigrafi
Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. "Guild Hall, East Hampton", 1974, ej signerad, Silkscreen, reproduktion efter målningen "Landscape", oramat löst blad. Silkscreen. Bladets mått: 81x86,5
Utrop: 3.000 kr
6 maj kl 20:01
5078 Färglitografi
Utrop: 500 kr
6 maj kl 18:33 -
2083 Färglitografi
Utrop: 700 kr
6 maj kl 19:43 -
2081 Färglitografi
Utrop: 500 kr
6 maj kl 19:31
5384 Färglitografi
Utrop: 700 kr
6 maj kl 19:44 -
5370 Färglitografi
Utrop: 700 kr
6 maj kl 19:12 -
5374 Färglitografi
Utrop: 700 kr
6 maj kl 19:19
5382 Färglitografi
Utrop: 700 kr
6 maj kl 19:40 -
2036 Färglitografi
Utrop: 2.000 kr
6 maj kl 19:48 -
5305 Färglitografi
Utrop: 500 kr
6 maj kl 20:59
5314 Grafiska blad
8 st, diverse. Signerade, oramade lösa blad
Utrop: 500 kr
6 maj kl 18:52 -
6038 Grafiska blad ..
Utrop: 600 kr
6 maj kl 18:58 -
2076 Grafiskt blad
Utrop: 500 kr
6 maj kl 20:02
2036 Färglitografi
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Druvor i skål. Signerad, färglitografi, numrerad 125/150, daterad -89, bladets mått: 84x60 cm, yttermått inklusive ram: 87x64 cm
Utrop: 2.000 kr
6 maj kl 19:48
2074 Grafiskt blad
Utrop: 500 kr
6 maj kl 19:45 -
6017 Litografi
Utrop: 1.500 kr
6 maj kl 20:32 -
2095 Litografi
Utrop: 700 kr
6 maj kl 19:34
2084 Serigrafi
Utrop: 6.000 kr
6 maj kl 19:43 -
2035 Serigrafi
Utrop: 3.000 kr
6 maj kl 20:01
- Metropol Tipsar
2035 Serigrafi
Utrop: 3.000 kr
6 maj kl 20:01 -
2036 Färglitografi
Utrop: 2.000 kr
6 maj kl 19:48 -
2084 Serigrafi
Utrop: 6.000 kr
6 maj kl 19:43